tera.mk
Eурофарм Работник победи и во Берн и обезбеди групи на ЕХФ Купот
Еурофарм Работник во дебитантската сезона на меѓународна ракометна сцена се пласира во групната фаза од ЕХФ Купот. Битолскиот состав е поуспешен во двомечот од тр