tera.mk
Тодоров ги одреси адутите на нашата кошаркарска селекција за Естонија и Русија
Машката сениорска репрезентација во наредниот период, на 20, односно на 23 февруари, ќе ги одигра првите два натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2021 година. Противници на нашите кошаркари ќе бидат селекцијата на Естонија и на Русија. Првиот натпревар е закажан за 20 февруари во А1 Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје, со почетокRead More