tera.mk
Тамара Тодевска вечер ќе настапи осма во финалето на Евровизија
Тамара Тодевска со песната „Горда“ (Proud) вечерва под реден број 8 ќе настапи во финалната вечер на 64-то издание на Евровизија, што се одржува во Израел. Во вечерашното финале ќе настапат 26 земји, а ќе можат да гласаат сите учесници или вкупно 41 земја. Директен пласман во финалето на Евровизија имаат Франција, Италија, Германија, ШпанијаRead More