tera.mk
Суспендиран парламентот на Британија
Британската влада потврди дека Парламентот ќе биде суспендиран до 14 октомври, објавија британските медиуми и светските новински агенции. Владиниот портпарол, Џејмс Селек, рече дека парламентот ќе биде распуштен или суспендиран на крај од работниот ден, пренесува новинската агенција „Асошиејтед Прес.“ Со суспензијата се ограничува можноста парламентот да ги попречи плановите на Џонсон околу методитe заRead More