tera.mk
Пелистер во драматичен финиш ја совлада Струга
Екипите на Пелистер и на Струга одиграа интересен натпревар во 16. коло од Суперлигата, а после борба која траеше цели 60 минути бодовите останаа во Битола (30-28). Пелис