tera.mk
Неисправните сопирачки и брзото возење главни причини за несреќата кај Ласкарци
Сопственикот на Дурмо турс оди во притвор за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 луѓе, одреди судот. Притвор му е одреден и на второосомничениот во о