tera.mk
Незапамтено невреме во Италија: град со големина на портокали
Најмалку 18 лица се повредени, меѓу кои и една трудница, во невреме проследено со град со големина на портокали, кое вчера го ззафати италијанскиот град Пескара.Повредените се пренесени во градската болница, а трудницата добила повреди на лицето и главата. Останатите повредени добиле повреди на главата и модринки.Во невремето паднале и 200-годишни борови дрвја во близинаRead More