tera.mk
ЖРК Пелистер двапати поразен во Ниш
Ракометарките на ЖРК Пелистер сосема очекувано се елиминирани во осминафиналето од Челинџ-купот откако го загубија и вториот натпревар против Наиса со убедливи 34-