tera.mk
Еден битолчанец на списокот на Брестовац за ЕХФ-неделата
Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата. Списокот е комбинација на млади и искусни ракометари, а овие натпревари се претпоследен термин за подготовка за Европското првенство во јануари 2020 година. МАРТИНRead More