tera.mk
Арјен Робен ја заврши професионалната кариера
Арјен Робен ова лето го напушти Баерн Минхен и имаше неколку понуди. Неговите поранешни клубови Гронинген и ПСВ пројавија интерес, како и неколку клубови од САД. Сепак, Холанѓанецот реши да стави крај на импресивната кариера во која освојуваше титули во Холандија, Англија, Шпанија и Германија. „Размислував многу во последните неколку недели. Како што сите знаат,Read More