shprehja.com
VIDEO/ Momenti kur Mesi fiton Topin e Artë, reagimi i djalit të vogël shpërndahet gjerësisht
Tashmë ka marrë fund edhe historia sa i përket edhe fituesit të “Topit të Artë” për futbollin e meshkujve. Trofeu ashtu siç edhe pritej faktikisht, është fituar nga Lionel Mesi. Pavarësisht konkurrencës së Van Dijk apo Kristiano Ronaldo, argjentinasi vendos një rekord të ri me 6 trofe të tilla që ka fituar në karrierën personale. Momenti dhe video që po shpërndahet gjerësisht në rrjetet sociale është reagimi i djalit të Mesit, Mateo, kur babai i tij po merrte çmimin. Me buzëqeshjen dhe gëzimin e çiltër të një fëmije, padyshim që tifozi dhe njeriu më i lumtur në atë sallë për fitoren e Lionelit, ishte pikërisht djali i tij. /Sport Ekspres/ Messi's son delighted to see his dad win yet another #BallonDor #BallonDor2019 #MESSIX pic.twitter.com/dtUXJbhkeF — Sports Encyclopedia (@Daniel_Ozeghe) December 2, 2019