rtvpendimi.com
Zyrtare: OnePlus lajmëron datat dhe kohën e lansimit të OnePlus 7
OnePlus 7 u bë shumë më tepër zyrtar. Thashethemet e telefonit të ri kanë qarkulluar për një kohë, por vetë kompania sapo ka paralajmëruar se kur do të zhvillohet ngjarja zyrtare e lansimit. Në mënyrë që të tërheq interes për pajisjen e re, kompania kineze OnePlus po mban një varg ngjarjesh të njëkohshme anembanë globit. Kështu telefoni do të zbulohet zyrtarisht dhe anëtarët e publikut do të kenë një shans për të provuar vetë telefonin. Biletat janë duke u shitur në OnePlus.com dhe kompania thotë se është duke shpalosur një çmim të “të hershëm” prej 16 deri në 25 prill. Datat dhe kohët e ngjarjeve në mbarë botën janë: Printworks, Londër – Mbretëria e Bashkuar, 4 tetor BST, 14 maj Pier 94, Nju Jork – SHBA, 11 AM EDT, 14 maj BIEC, Bangalore – Indi, 8:15 PM, 14 Maj Yanqi Liqeni, Pekin – Kinë, 2PM PST, 16 Maj OnePlus gjithashtu do të sigurojë një transmetim të drejtpërdrejt në faqen e tyre si edhe përmes YouTube, Twitter dhe Facebook. Pajisja pritet të përdorë procesorin Snapdragon 855 së bashku me 8/10GB RAM. Ka të ngjarë të jetë një ekran me rezolucion prej 2560 x 1440 rreth 6 inç, me një kamerë që del nga brendësia. /Telegrafi/