real-news.tv
Xhudistja Nora Gjakova fiton medalje të artë
Xhudisja Nora Gjakova ka bërë një tjetër arritje në sportin që ajo ushtron. Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e artë në xhudo ditën e sotme në ndeshjen finale që ajo zhvilloi. Kujtojmë që edhe Majlinda Kelmendi, një tjetër xhudiste mjaft e njohur dhe e talentuar, ka sjellë në Kosovë medalj