real-news.tv
U17/Kosova barazon në fushën e kampionëve të Europës
Kosova U-17 merr një rezultat befasues në ndeshjen e parë kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe Estoni 2020. “Dardanët” e vegjël barazuan 1-1 në Holandë me përfaqësuesen e këtij vendi, që është dhe kampionia në fuqi e turneut. Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e shënuar nga J