real-news.tv
Pronat e sekuestruara do përdoren për mjedise sociale. Soreca: Do keni mbështetjen e BE
Pas Fierit, edhe në Durrës një pronë e sekuestruar personave me precedentë penale do të përdoret për qëllime sociale. Mjediset që më parë përdoreshin si lokal nate në lagjen nr.1 të qytetit, tashmë janë kthyer në kafe dhe biblioteke që menaxhohen nga një grup të rinjsh. Gjatë ceremonisë ambasadori i