real-news.tv
Mediat britanike: Kosova nxori në pah pikat e dobëta ta Anglisë
Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës, nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të ishte pretendente për Euro 2020, tashmë shpresat janë dobësuar. Roy Keane i tha ITV se ishte një lojë e