real-news.tv
Haradinaj i përgjigjet ashpër deklaratës së Hahn për shkëmbim territoresh me Serbinë
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratës së Komisionerit për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, përmes një postimi në Twitter, ku ka shkruar se rikthimi i idesë së shkëmbimit të territoreve nga Hahn, është thirrje për tragjedi të re