real-news.tv
Dortmund fiton derbin e Ruhrit, Bayern ngjitet i dyti
Borussia Dortmund fitoi 1-2 derbin e Ruhrit dhe forcon pozitën në krye të Bundesligës me 36 pikë. Në “Veltins Arena”, në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga tifozët, u zhvillua një sfidë emocionuese, por në fund festuan verdhezinjtë, që hedhin një hap të rëndësishëm drejt titullit kam