lajmishqip.net
Limaj komenton gjuhën e Milaim Zekës: Ai nuk është pjesë e Nismës
Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, thotë se gjuha e përdorur në Kuvendin e Kosovës gjatë viteve të fundit është rënduar. E ai që pothuajse hedh më së shumti akuza dhe përdor gjuhë jo të duhur gjatë seancave të Kuvendit të Kosovës, është pikërisht bashkëpartiaku i tij Milaim Zeka. Pavarësisht kësaj, ai në një intervistë…