kosova.info
Zarif: Irani po tregon “vetëkontroll maksimal” - Kosova Info
Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif, ka thënë se Teherani është duke treguar “vetëkontroll maksimal”, pavarësisht largimit të Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore e vitit 2015, dhe ka akuzuar Uashingtonin për rritje të panevojshme të tensioneve në rajonin e Gjirit Persik. “Përshkallëzimi i Shteteve të Bashkuara është i papranueshëm”, ka thënë Zarif në …