kosova.info
Putin takon kryeministrin indian në një forum ekonomik në Rusi - Kosova Info
Presidenti rus, Vladimir Putin, është takuar me kryeministrin indian, Narendra Modi, për të diskutuar investimet dhe tregtinë në qytetin rus, Vladivostok, vend në të cilin të dy liderët janë duke marrë pjesë në një forum ekonomik treditor. Në një konferencë të përbashkët për media, ata kanë diskutuar për bashkëpunimin në centralet bërthamore, udhëtimin në hapësirë, …