kosova.info
Challandes e Rashkaj e vlerësojnë të rëndësishme miqësoren me Gjibraltarin - Kosova Info
Ndeshje tejet të rëndësishme e kanë vlerësuar miqësoren e Kosovës me Gjibraltarin, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe mesfushori Anel Rashkaj. Një ditë para miqësores, të dy kanë vlerësuar se përballja me Gjibraltarin është ndeshje e rëndësishme për përgatitjen për ndeshjen e së hënës ndaj Malit të Zi, e vlefshme për Eliminatoret për “Euro 2020”. “Ndeshja ndaj …