gazetareforma.com
Paris: Macron shpall emergjencën kombëtare, flakët përpijnë Katedralen 850-vjeçare - Gazeta Reforma
Një kulturë dhe histori e tërë në flakë. Flakët përpijnë katedralja 850-vjeçare e “Notre Dame” në Paris. Zjarri i madh dhe i fuqishëm përfshiu pasditen e sotme katedralen duke e djegur brenda pak orëve. Në fillim shtëllunga tymi dilnin nga kulmet e katedrales ndërsa brenda pak minutash zjarri filloi të përhapej në të gjithë katedralenRead More