dabblewith.com
Fun Fact Friday: Food Related
Interesting: One apple costs 33.2 gallons of water. Apple Juice costs 301.2 gallons per gallon of Apple Juice, and one glass cost 60 gallons of water. One tomato costs 13.2 gallons. One orange cost…