webohrid.com
Пронајдени и одземени пиротехнички средства при претрес во дом на охриѓанец • WebOhrid
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“,