mkdnews.com
Пукање во Сплит, две лица убиени!
Две лица загинаа, а една е повредена во две пукања кои денеска попладне се случија во центарот на Сплит во близина на црквата свети Фран. Како што јавува сплитската полиција, по пукањето повредено …