mkdnews.com
Вознемирувачко видео: Демонстрантите во Чиле запалија две полицајки
Крвавите протести во Чиле не запираат , а денеска на улиците на Сантијаго се запалени две полицајки. Полицијата кон демонстрантите во Сантијаго фрли солзавец и ги гаѓаше со водени топови , а тие в…