mkdnews.com
Двајца возачи загинаа во сообраќајка кај Демир Капија
Јавен обвинител од Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која…