mkdnews.com
Од полноќ поевтинуваат горива
Цените на бензините од полноќ се намалуваат од половина до еден денар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар бидат намалени Еуросупер БС-98, дизелот и на Екстра лесното…