mkdnews.com
Шумахер во тајност од Швајцарија со хеликоптер бил пренесен во Париз
Францускиот Le Parisien пишува дека Михаел Шумахер пристигнал од Женева во Европската болница „Жорж Помпиду“ во Париз, во понеделникот попладне, на таен третман. Легендарниот возач на Формула 1 со …