mkdnews.com
Жена избодена со нож во центарот на Сиднеј- напаѓачот совладан со гајба и стол (видео)
Жена е хоспитализирана откако се здобила со убодни рани во напад со нож што се случи денеска во австралискиот град Сиднеј. Полицијата успеа да го приведе мажот кој ја нападнал. Тој претходно се оби…