mkdnews.com
УХМР: Од утре попладне дожд со грмежи и силен ветер
Времето утре во претпладневните часови ќе биде сончево и особено многу топло на југот на Македонија, Попладне и во текот на ноќта, а најпрвин во северните делови, облачноста ќе се зголеми и на мест…