mkdnews.com
Вечерва отворање на Филмскиот фестивал во Кан
Со премиерата на комедијата на американскиот режисер Џим Џармуш „Мртвите не умираат“ денеска ќе биде отворен 72. Кански фестивал, со чие жири претседава оскаровецот Алехандро Ињариту. Во овој зомби…