mkdnews.com
Трамп му посака добредојде на Орбан
Претседателот на САД, Доналд Трамп му посака добредојде на унгарскиот премиер Виктор Орбан во Белата куќа. На средбата со новинарите, Трамп посочи дека Орбан направил многу за Унгарија, чувајќи ја …