mkdnews.com
Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“
Мерка притвор за прво и второосомничените за несреќата кај Ласкарци, односно за Дурмиш Белули, сопственикот на „Дурмо Турс” и раководителот вработен во неговата фирма, одреди судија на претходна по…