mkdnews.com
Претседателот Иванов се сретна со турскиот колега Ердоган
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вчера попладне во Истанбул се сретна со претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган. На средбата, двајцата претседатели изразија задов…