mkdnews.com
Помпео со предупредување до Унгарија поради врските со Русија
,Не можеме да му дозволиме на Путин да направи раздор меѓу пријателите во НАТО.” , рече Помпео во Будимпешта на зедничката прес конференција со унгарскиот шеф на дипломатијата , Петер Сијарто. Тој …