mkdnews.com
Ѓоковиќ има нов тренер
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го засили својот стручен штаб откако за тренер го именуваше Чехот, Радек Степанек кој неодамна ја заврши играчката кариера. Еден од најдобрите играчи од Чешке во исто…