elbasaniplus.com
49 muslimanë kane humbur jetën pas të shtënave në 2 xhami - ElbasaniPlus
Së paku 49 persona kanë humbur jetën, si pasojë e dy breshërive të shtëna në dy xhami të qytetit të Christchurch në Zelandën e Re. Si të dyshuar për ngjarjen e kësaj të enjteje, policia ka ndaluar tre meshkuj dhe një femër. Kryeministrja e vendit Jacinda Ardern, e cilëson ngjarjen si “Sulm terrorist”. Mes atentatorëve …
ElbasaniPLUS