drenicasot.com
Zyrtare: KF Feronikeli arrinë marrëveshje me trajnerin e njohur malazez, Dejan Vukičevič - Portali Drenica Sot
KF Feronikeli ka arritur marrëveshje me trajnerin malazez Dejan Vukićević. Ai ka qënë futbollist i shumë skudrave të njohura si Buducnost/ Podgorica, Mogren/Budva, Partizan/Beograd, Sevila/Spanjë, Larnaca/Qipro etj. Vukićević ka qenë poashtu trajner i shumë skudrave të njohura si Zeta/Podgorica, Mogren/Budva, Mladost/Podgorica, Vojvodina/Novi Sad, Dacia Chisinau/Moldova dhe në fund, në kampionatin paraprak 2018/2019, ishte trajner iRead More