swieckapolska.pl
CZY PROBOSZCZ MOŻE BEZKARNIE POŚWIADCZAĆ NIEPRAWDĘ? – Świecka Polska
Osoba wydająca dowolny „odpis” ponosi odpowiedzialność – w tym także karną – za jego zgodność z dokumentem źródłowym. Rozstrzyga o tym art. 271 § 1 Kodeksu karnego. Proboszcz jednej ze stalowowolskich parafii przyjął od Pana Szczepana oświadczenie o wystąpieniu z Kościoła. Potwierdził „Świadectwem chrztu” zamieszczenie stosownej adnotacji w księdze chrztów. Niecały miesiąc później przesłał mu kolejne „Świadectwo … Czytaj dalej CZY PROBOSZCZ MOŻE BEZKARNIE POŚWIADCZAĆ NIEPRAWDĘ? →