sportskoradio903.com.mk
Започнува битката за врвот на Европа - Спортско Радио 90.3
Шеснаесет ракометни репрезентации меѓу кои и Македонија од денеска ги започнуваат мечевите на Европското првенство во Хрватска. Првите возбудувања ќе бидат во Сплит и Пореч во групите „А“ и „Б“. Во Сплит, Шведска ќе игра со Исланд од 18:15 часот а Хрватска со Србија од 20:30 часот. Б група (Пореч): Белорусија – Австрија (од 18:15Read More