sportskoradio903.com.mk
За цели 20% скокнаа акциите на Јувентус - Спортско Радио 90.3
Само ден по победата над Атлетико (М) во реванш осминафиналето од Лигата на шампионите, цената на акциите на Јувентус порасна за 20%. „Старата Дама“ славеше со 3:0 на реванш мечот на домашен терен против Атлетико Мадрид, откако три гола постигна Кристијано Роналдо. „Бјанконерите“ ќе добијат околу 10,5 милиони евра дополнителни приходи од пласманот во следнатаRead More