sportskoradio903.com.mk
Вест Хем останува без Фабијански две недели - Спортско Радио 90.3
Голманот на Вест Хем, Лукаш Фабијански, ќе биде надвор од терените скоро две недели, откако се повреди на последниот меч со Шефилд Јунајтед. Фабијански минатата година имаше воспаление што го принуди да оди на операцијата на ткиво на колкот. „Добрата вест е дека повредата на Лукаш не се влоши. Сега само треба да дозволиме воспалениетоRead More