sportskoradio903.com.mk
Веспрем лесно го „преплива“ Вардар - Спортско Радио 90.3
Ракометарите на Вардар претрпеа нов убедлив пораз во Лигата на шампионите. Унгарскиот Веспрем максимално ја искористи лошата состојба кај бранителот на тронот во поглед на повредени играчи и славеше во Скопје со 38 спрема 29. Гостите уште во првите минути направија голема предност и практично го решија победникот. „Црвено-црните“ во ниту еден момент не успеааRead More