sportskoradio903.com.mk
Верона се враќа во Серија „А“ - Спортско Радио 90.3
Верона се врати во Серија „А”. Тоа се случи само една година по испаѓање на тимот во Серија „Б“. Верона одигра нерешено 0:0 во последното 42-ро коло како гостин на Чезена и заврши на второто место. „Жолто-сините” победија во директните натпревари со третиот Фросиноне, кој ги има истите поени (74), но ќе игра во плеј-офотRead More