sportskoradio903.com.mk
Вардарци се поставени како седми фаворити за титулата - Спортско Радио 90.3
Ракометарите на Вардар пред стартот на новата сезона во Лигата на шампионите ја имаат седмата позиција во рангирањето на ЕХФ. Листата ја предводи унгарскиот состав Веспрем кој според проценките е главниот фаворит за освојување на ЛШ. На второто место е Барселона пред ПСЖ, Кил, Киелце, ПИК Сегед, Вардар, Флензбург, Монпелје и Мешков Брест. Вардарци коиRead More