sportskoradio903.com.mk
Вардар пред голем предизвик, го пречекува Веспрем - Спортско Радио 90.3
Во реприза на ланското финале од ЛШ, ракометарите на Вардар попладнево во СЦ „Јане Сандански“ (17 часот) го играат мечот со Веспрем во новото коло од групната фаза во Лигата на шампионите. Ситуацијата во Вардар е далеку од идеална, а и последните порази во ова натпреварување тоа го потврдуваат. Играчките проблеми си го направија своето,Read More