sportskoradio903.com.mk
Ван Дајк не чувствува притисок - Спортско Радио 90.3
Најскапиот дефанзивен фудбалер на светов, Вирџил ван Дајк од Ливерпул, вели дека не игра под притисок бидејќи „црвените“ му платија на Саутемптон огромни 75 милиони фунти за да го реализираат неговиот трансфер. „Високата цена не ме прави нервозен, тоа е комплимент за мене и мојата досегашна работа. Не може да се промени ништо”, изјави ХоланѓанецотRead More