sportskoradio903.com.mk
Уште едно засилување за Вардар, потпиша млад пикер од Словенија - Спортско Радио 90.3
Словенечкиот интернационалец Домен Сикошек Пелко (21) денеска потпиша договор со „црвено-црните“ на една сезона, со можност соработка да продолжи уште две сезони. За 202 сантиметри високиот интернационалец ова ќе биде второ искуство со играње надвор од Словенија. Лани настапуваше во австрискиот клуб Брук. Сикошек Пелко ќе им биде соиграч на Стојанче Стоилов и на СергејRead More